Ana sayfa Haberler

hakkında şirket haberleri Ultrasonik Kaynakta Sık Karşılaşılan Sorunlar Nelerdir?

Sertifika
Çin Hangzhou Altrasonic Technology Co., Ltd Sertifikalar
Müşteri yorumları
The converters corresponding to your INVOICE NO. HS2015021 work very well. We would like to order more

—— Peter

I'm very happy with your good communication skills as well as follow up and good deal. I will definitely inform you my further program for further coo

—— Vinay

We tested it and it worked.  I will let you know about future purchases soon.

—— Alvin

Teşekkür ederim! Müşteri için doğru yapmak isteyen bir şirket ile çalışmak bir zevktir :) Birçok kez müşteri ve uzun vadeli iş umurumda değil Çin şirketleri ile uğraşmak. Sizinle ve Altrasonic ile doğru kararı verdiğimi düşünüyorum!

—— Cameron

Ben sohbet şimdi
şirket Haberler
Ultrasonik Kaynakta Sık Karşılaşılan Sorunlar Nelerdir?
hakkında en son şirket haberleri Ultrasonik Kaynakta Sık Karşılaşılan Sorunlar Nelerdir?

Diğer kaynak yöntemleriyle karşılaştırıldığında ultrasonik kaynak, termoplastik malzemeleri kabul edebilir.Proses güvenilirliği ve tekrarlanabilirlik, diğer yapıştırma teknolojilerine göre daha düşük enerji kullanımı, malzeme tasarrufu ve buna karşılık gelen işçilik maliyetleri gibi birçok avantajı vardır.Ultrasonik kaynakta sık karşılaşılan sorunlar nelerdir?Spesifik yönler nelerdir?

Ultrasonik problem bir: ultrasonik akımın anormal aşırı yüklenmesi

Jeneratör bir aşırı yük alarmı gönderdiğinde, aşağıdakileri kontrol edin:

1. Bazen yüksüz test normaldir, ancak normal çalışmayabilir.Kaynak kafasının ve diğer ses enerjisi bileşenlerinin dahili değişiklikleri zayıf ses enerjisi iletimine yol açabilir.İşte nispeten basit bir değerlendirme yöntemi: el dokunuşu yöntemi.Normal çalışan kaynak kafasının veya boynuz yüzeyinin genliği çok tekdüzedir ve el kadife gibi pürüzsüzdür.Ses enerjisi iletimi düzgün olmadığında, ses enerjisi iletimi düzgün olmadığında kabarcıklar veya çapaklar olacaktır.Şu anda kusurlu parçaları ortadan kaldırmak için eleme yöntemi kullanılmalıdır.Jeneratör anormal olduğunda, aynı durum üretilebilir, çünkü normalde, dönüştürücünün giriş dalga formu düzgün sinüs dalgası olmalıdır.Bu fenomen, sinüs dalgasında sivri uçlar veya anormal dalga formları olduğunda da meydana gelebilir.Bu durumda, ayırt etmek için başka bir bütün dal akustik enerji elemanı kullanılabilir.

2. Ultrasonik yüksüz test, eğer çalışma akımı normalse, ultrasonik kaynak kafasının temas etmemesi gereken nesneye temas etmesi veya ultrasonik kaynak kafası ile kaynak tabanı arasındaki parametre ayarının hatalı olması olabilir.

3. Ultrasonik yüksüz test anormal olduğunda, önce ultrasonik kalıpta çatlaklar olup olmadığını ve kurulumun sağlam olup olmadığını gözlemleyin.Ardından kaynak kafasını çıkarın ve ardından ultrasonik dönüştürücü + ultrasonik korna ile ilgili bir sorun olup olmadığını dışlamak için yüksüz testi gerçekleştirin ve adım adım ortadan kaldırın.Dönüştürücü + korna arızası olasılığını ortadan kaldırdıktan sonra, yeni kaynak kafası yargılamak için değiştirilecektir.

Ultrasonik problem 2: ultrasonik kalıbın anormal ısınması

Ultrasonik kalıp çalışırken, malzemenin kendisinin mekanik enerji kaybından ve ultrasonik nesnelerin ısı iletiminden kaynaklanan belirli bir ısıtma olayı olacaktır.Ultrasonik kalıbın ısıtılmasının normal olup olmadığı şu şekilde değerlendirilir: ultrasonik kalıp yüklenmediğinde (yani iş parçasına temas etmediğinde), ultrasonik dalga yarım saatten fazla sürekli olarak yayılır ve sıcaklık 50- 70 ℃.Isı hasar görürse, ultrasonik kalıbın hasar gördüğü veya malzemenin kalifiye olmadığı ve değiştirilmesi gerektiği kanıtlanır;kalıp sıcaklığı çok yüksekse, genellikle anormal yüksek ultrasonik akım eşlik eder;

Ultrasonik sorun üç: ultrasonik kalıp anormal uluyor

Ultrasonik kalıp çığlık attığında aşağıdaki nedenler analiz edilmelidir:

1. Ultrasonik kalıbın temas etmemesi gereken nesne ile temas halinde olup olmadığı;
2. Ultrasonik kaynak kafasının vidasının gevşek olup olmadığı;
3. Ultrasonik kalıpta çatlak olup olmadığı;

Pub Zaman : 2021-03-24 09:37:54 >> haber listesi
İletişim bilgileri
Hangzhou Altrasonic Technology Co., Ltd

İlgili kişi: Ms. Hogo Lv

Tel: 0086-15158107730

Faks: 86-571-88635972

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)